Holický masopust

Masopustní veselí je v plném proudu, a proto si jej užijme i v našem městě. V pořadí 20. Holický masopust se uskuteční v sobotu 10. února roku tohoto. Maškarní průvod se vypraví na trasu po centru města a pak na Staré Holice! Maškarádi vyjdou v 9 hodin od kulturního domu, před kterým požádají o vládu nad městem.

Od kulturního domu se průvod vydá podél potoka do ulice Husovy, dále bude putovat ulicemi Havlíčkova, Komenského, Klicperova, U Kapličky, Mládežnická, Tylova, Pardubická, Smetanova, Kpt. Jaroše, Mjr. Baumanna, Pod Parkem a na náměstí T. G. Masaryka. Pak se maškary budou o přízeň ucházet na Starých Holicích v ulicích Vrchlického, Staroholická 1. Máje a Hanzlova. Zde (na náměstíčku) také maškary zakončí svoji vládu nad městem obřadem odpravení kominíka (cca v 16-17 hodin). Na mapce je trasa naznačena.

Chcete-li, aby vás maškary navštívily, označte své domy či vrata viditelným způsobem nebo zkrátka vyjděte na ulici, jakmile zaslechnete tóny maškarních hudebníků.

Můžete se ale zapojit i tím, že rozšíříte řadu maškarádů. Pokud se chcete pobavit a užít si neopakovatelnou atmosféru masopustního průvodu, kontaktujte pořadatele prostřednictvím e-mailu: info@kulturapromesto.cz nebo na telefonním čísle 737 726 128. Zároveň uveďte, zda budete mít vlastní převlek nebo vám ho mají zajistit organizátoři z půjčovny kostýmů.

Holický masopust pořádá spolek Kultura pro město s Dechovým orchestrem Kulturního domu města Holic, za podpory Kulturního domu města Holic.